פרופיל מגוולון

פרופילים מגוולנים שונים העשויים מברזל או פלדה, הם פרופילים אשר מטרת היא להחזיק, לבנות צורה או לתכנן מוצר מסוים. כיום ניתן למצוא סוגים שונים של פרופילים מגולוונים לרבות פרופיל פלדה ועוד. הפרופילים המדוברים משמשים הן בתעשייה, הן בבנייה, הן בבית פרטי, הן בגינה והן לצורך עבודה שוטפת. הם מגיעים במגוון רחב של גדלים ועוביים שונים ועל כן ניתן להתאים אותם לשימושים רבים.

כאשר מדובר על גדרות, הפרופילים משמשים כבסיס שעליו בדרך כלל יוצמדו לוחות עץ או רשת מתכת וזאת בהתאם לסוג הפרופיל. כאשר מדובר על שלטים ותמרורים הפרופיל מהווה את הבסיס שעליו תלוי השטח עצמו והוא מוצמד לכביש או למדרכה ומייצב את השלט. בעולם התחבורה משתמשים בפרופלים מגולוונים לשימושים רבים לרבות תעשיית הרכבות, בנייה ופיתוח של כבישים ועוד מגוון רחב של שימושים אחרים.

 

פרופיל מגולוון- מה זה אומר בעצם?

ברזל או פלדה מהווים חלק בלתי נפרד מהסביבה שלנו וכיום ניתן למצוא אותם משולבים בתוך יציקות בטון המהוות את היסודות של הבתים שלנו, בחלקים שונים בבית לרבות דלתות, חלונות, שערים, שולחנות וגם בכלי תחבורה כגון: רכבים, אופניים, אופנועים ועוד. מדובר על חומרי גלם מאוד חזקים ועמידים, אך עקב האכילס שלהם הוא חלודה ועל כן, כאשר מדובר על פרופיל העשוי ממתכות שונות כגון ברזל או פלדה, חשוב מאוד שהוא יהיה מגוולון.

פרופיל מגולוון הוא בעצם פרופיל העשוי ממתכת כלשהי אשר מצפים אותו על מנת שלא תיווצר בו חלודה שתפגע בעמידות שלו. הגלוון למעשה מתבצע תוך כדי הוספה של שכבת אבץ כאשר השכבה המדוברת מגנה על המתכת בכך שהיא מקריבה את עצמה למען המתכת שמתחתיה כדי שלא יווצר תהליך טבעי של חמצון שבסופו תיווצר חלודה.

 

למה מגולוונים מתכות?

המטרה של גלוון מתכת היא למנוע היווצרות של חלודה שתפגע בעמידותה. הגלוון מתבצע תוך כדי הוספה של שכבת אבץ. השכבה הנוספת מגנה על המתכת בכך  שהיא מקריבה את עצמה למען המתכת שמתחתיה כדי שלזו לא יתחיל להיווצר תהליך טבעי של חמצון שבסופו מקבלים את החלודה. ניתן לבצע גלוון קר שהוא תהליך של התזת חוטי אבץ מיוחדים על בי המתכת או גלוון חם שמתבצע על ידי טבילת המתכת באמבט אבץ נוזלי בטמפרטורה של 460 מעלות צלזיוס.

 

איזה סוגים של פרופילים מגולוונים ניתן למצוא כיום?

כיום ניתן למצוא כמה סוגים נפוצים של פרופילים מגולוונים לרבות פרופיל פלדה ופרופיל מתכת המהווים את הפרופילים הנפוצים ביותר. מתוך הפרופילים הללו ניתן לבחור בפרופיל מרובע או מלבני, פרופיל תעלה, פרופיל זווית, פרופיל T  ועוד מגוון רחב של סוגים בהתאם לצורה, לאורך ולרוחב הברזל.  הפרופילים שונים זה מזה בעובי הדופן כאשר הוא נע בין 1.50 מ"מ ועד ל16 מ"מ במקרים מסוימים. כחלק מתהליך ייצור הפרופילים המדוברים צובעים אותם וכך כיום ניתן לרכוש פרופיל מגולוון בגוון מתכת או בצבעים שונים כאשר הצבעים הנפוצים הם בעיקר שחור ולבן.

 

מה עושים עם פרופיל מגולוון?

לפרופיל מגולוון העשוי ממתכת או פלדה יש מגוון שימושים שונים בלא מעט תעשיות. בין היתר ניתן למצוא את הפרופילים הללו בתעשיית הבנייה, הפיתוח העירוני, פיתוח כבישים, שילוט ופרסום ועוד. בין השימושים הנפוצים ניתן למצוא:

הקמת גדרות ושערים כאשר הפרופילים המדוברים מעניקים את המסגרת הרצויה לשער או לשטח הגדר וכן את בסיס החוזק שעליו מולבשים אלמנטים נוספים לרבות פאנלים של עץ או פרזול מעוטר.

ניתן להשתמש בפרופילים הללו כדי לבנות מסגרת מסוימת לצורך שילוט. כאשר מדובר על שילוט מסיבי וכבד הפרופילים נבחרים בקפידה ומשמשים גם תמיכה בשלט עצמו.

הפרופילים יכולים להוות בסיס לחלונות, דלתות, נישות בבית ועבור עוד מגוון רחב של פרטים ומבנים בעולם הבנייה והעיצוב. המגוון הרחב של הפרופילים מאפשר בכל פעם מחדש להתאים את הפרופיל לצורך.

פרופילים מעין אלה יכולים לשמש כבסיס לריהוט שכן הם מחזקים רגליים של שולחן, ארונות, מערכות אחסון ועוד.

 

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים

חנות כלי עבודה

תוכן עניינים