10 טיפים לבניית קיר באמצעות לוחות גבס

כאשר היינו ילדים קטנים היה מקובל לערבב מעט אבקת גבס עם מים, לשפוך לתבניות גבס קטנות לחכות זמן ממושך עד שיתייבשו ולבסוף לצבוע אותן בצבעים. כאשר מדובר בתהליך של בניית קיר גבס, אמנם ישנם הרבה קווי דמיון רבים, אך בפועל, זה נראה מעט אחרת. גבס שמיועד לבנייה של קירות, מגיע כפלטה גדולה שעשויה גבס יצוק עטוף בנייר ייעודי מיוחד. ברוב המקרים, פלטות גבס מגיעות בגודל 1.20 על 2.60 מ' וישנם כמה סוגי גבס ולוחות גבס שמיועדים לבנייה של קירות גבס. בבואכם לבנות קיר באמצעות לוחות גבס, מומלץ להסתייע באנשי מקצוע ולקבל ליווי והדרכה צמודים במטרה לבצע את המלאכה בצורה הטובה ביותר. לפניכם כמה דגשים וטיפים מועילים לבניית קיר באמצעות לוחות גבס.

·         התאמת לאופי השימוש – גבס לבן הינו סוג הגבס הנפוץ והסטנדרטי ביותר שנמצא בשימוש, הוא מתאים לבנייה של קירות גבס וגם ולעבודות גבס נוספות. לוחות גבס או פלטה של גבס הלבן מגיעים בדרך כלל בעובי 12.5 מ"מ והם מיועדים ומתאימים לבנייה של קירות וכן להנמכה של תקרה ולוחות בעובי 9 מ"מ שמיועדים לעיצוב בגבס דוגמת בנייה של קרניזים וסיומות מעוגלות שמיועדות לתקרה.  

·         אטימה והגנה מפני לחות ורטיבות – לוחות גבס ירוק מיועדים לבנייה של קירות גבס במקומות לחים ורטובים דוגמת חדרי אמבטיה ושירותים. ברובם של הבתים, הצנרת של המים מותקנת תחת הרצפה, אולם במידה והצנרת שלכם מותקנת בקירות, הרי שמומלץ גם אותם לעשות מגבס ירוק. גבס ירוק מגיע אף הוא בעובי 12.5 מ"מ. רובם של הקבלנים והמומחים ממליצים על גבס כחול כמתאים ביותר להתקנה ושימוש בחדר האמבטיה.

·         בטיחות באש – גבס ורוד נחשב כעמיד במיוחד בפני אש והשימוש בו מומלץ להתקנה ובנייה מסביב לארונות חשמל ובמקומות שבהם ישנה חשיבות לעמידות בפני אש. גבס וורוד הינו נפוץ פחות לצורך בנייה של קירות גבס בבתי ודירות מגורים והוא משמש יותר לבנייה במפעלים ובמשרדים.

·         עמידות בפני פגעי מזג האוויר – במהלך השנים האחרונות, נכנס לשוק גם גבס כתום שהינו עמיד במיוחד לפגעי ונזקי מזג האוויר והוא משמש ומתאים לבנייה חיצונית, אך עדיין השימוש בו אינו נפוץ.

·         איכות ונוחות הבנייה  נוכח העובדה שהגבס שמיועד לבנייה מגיע בלוחות ואינו מחייב יציקת בטון או חציבה בקירות, הרי שבניית קיר גבס הינה מלאכה פשוטה וקלה שמתבצעת במהירות רבה. איש גבס מימן ומקצועי מסוגל לבנות קיר גבס סטנדרטי בגודל 2.70 X 2 מטרים במהלך יום עבודה אחד בלבד ומדובר ביתרון חשוב שחוסך זמן ועלויות.

·         פירוק מהיר במידת הצורך – לא רק שבניית קיר באמצעות לוחות גבס הינה מהירה, אלא אפשר גם לפרק אותו בקלות.  המשמעות לכך הינה שאם אתם מחפשים אחר פתרון נוח, איכותי והפיך לחלוקה של חדרים, הרי שבניית קיר באמצעות לוחות גבס הוא הפתרון הטוב ביותר.

·         עלות נמוכה וחיסכון בזמן – המחיר של בניית קיר מלוחות גבס הינו זול למדי ומשתלם בהשוואה לבניית קיר מבטון וזאת נוכח שתי סיבות: האחת, פלטות ולוחות הגבס הינם חומר גלם שהינו זול באופן משמעותי לעומת יציקת בטון והשנייה היא שזמן העבודה הדרוש לבנייה של קיר גבס הינו קצר יותר.

·         עיצוב קיר גבס – לוחות גבס מגיעים גם בעובי 9 מ"מ, עובדה שמאפשרת יצירת קימורים שונים ועיצובים מיוחדים בקלות רבה על גבי התקרה והקיר לדוגמא, קרניז שמותקן על גבי התקרה עשוי להפוך את החלל ממשעמם ליוקרתי ומעוצב.

·         מתי ואיפה כדאי לעשות שימוש בלוחות גבס – שימוש בלוחות גבס לצורך בניית קירות וביצוע עבודות גבס שונות נועד לשימוש פנימי, משום שהגבס לא עמיד לתנאים החיצוניים ומשום כך השימוש בו מתאים למקומות וחללים סגורים שבהם אין חשיפה לתנאי ופגעי מזג האוויר. בהחלט אפשר לעשות שימוש בלוחות גבס חסינים למים, אולם אין מדובר בלוחות גבס שהינם סטנדרטיים ומשום כך הטיפול בהם עשוי להיות מעט שונה.

·         קבלת ייעוץ מקצועי – בכל מקרה שבו אתם מתכננים ומעוניינים להתקין מתגי או נקודות חשמל בקירות גבס, חשוב להתייעץ עם חשמלאי מקצועי ומוסמך.

 

 

תוכן עניינים

חנות כלי עבודה

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים